Sponsor Reklam
site ekle sohbet, chat, mobil sohbet,uygulamalı chat,Chattir net,sohbet odaları, mircul Haberler istanbul
Lafazan sohbet, lafazan chat, lafazan, lafazan muhabbet istanbul Marmara Ereğlisi Su tesisatçısı, Marmara Ereğlisi Su tesisatı, Marmara Ereğlisi Su tesisatı tamiri, Marmara Ereğlisi Su tesisat ustası Ankara haber, ankara firma rehberi

NorthernLights
(Owner)
Owner
*******

Üyelik Tarihi: 06-18-2022
Doğum Tarihi Belirtilmemiş
Şu anki Tarih 12-05-2023 Saat: 02:53 PM
Durum: Çevrimdışı

NorthernLights - Forum Bilgileri
Kayıt Tarihi
06-18-2022
Son Ziyareti
02-19-2023, 11:59 PM
Yorumları:
1 (Günlük ortalama 0 | Toplam yorumların %0.02)
(Tüm Yorumlarını Gör)
Konuları:
1 (Günlük ortalama 0 | Toplam konuların %0.02)
(Tüm Konularını Gör)
Aktiflik Süresi:
19 Dakika, 54 Saniye
Referansları:
0
Total Thanks Received: 1 (0 per day | 50 percent of total 2)
(Find All Threads Thanked ForFind All Posts Thanked For) Total Thanks Given: 0 (0 per day | 0 percent of total 7)
Rep Puanı:

NorthernLights Hakkında Ek Bilgiler
Cinsiyet:
Undisclosed
NorthernLights's Most Thanked Post
Post Subject Post Date/Time Numbers of Thanks
SEO için En İyi Anahtar Kelime Araştırma Rehberi 06-24-2022, 05:16 PM 1
Thread Subject Forum Name
SEO için En İyi Anahtar Kelime Araştırma Rehberi Webmaster & Bilişim
Arama Motorları Ve Seo
Post Message
Mükemmel anahtar kelime araştırması, kullanıcılarınız ve müşterileriniz için önemli olan terimleri, cümleleri, soruları ve cevapları ortaya çıkarır. Anahtar kelimeleriniz ayrıca daha fazla sayfa görüntüleme alma, olası satışları yakalama veya ürün ve hizmet satma gibi işletme hedeflerini desteklemelidir.
Sitenize gerçekten daha nitelikli potansiyel müşteriler çekmek için, anahtar kelime araştırmasını nasıl yapacağınızı bilmeniz gerekir. Nasıl çalıştığı, neden önemli olduğu ve içerik oluşturmanıza nasıl yardımcı olabileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Anahtar Kelime Araştırması Nedir?

Anahtar kelime araştırması, işletmeniz ve müşterilerinizle alakalı olabilecek tüm olası arama sorgularını bulma sürecidir. Anahtar kelime araştırması, daha sonra anahtar kelime stratejinizi bilgilendirebilecek anahtar kelimeleri bulmayı, sıralamayı ve önceliklendirmeyi içerir.

Anahtar Kelime Araştırması SEO İçin Neden (Hala) Önemli?

Anahtar kelime araştırması size şu konularda yardımcı olur:
• Kitlenizi anlayın ve onlara ulaşın
• Sitenizde ele alınacak yeni alakalı konular bulun
• Nitelikli potansiyel müşteriler edinin
• Satışları artırın
• Reklam kampanyalarını iyileştirin, tıklamalar ve gösterimler alın
• Markanız hakkında farkındalık yaratın

Doğru anahtar kelimeler, web sitenizi kullanma veya web sitenizden satın alma olasılığı daha yüksek olan potansiyel kullanıcıları çekmeye yardımcı olabilir, bu nedenle bunları kullanmak önemlidir. Ancak, sayfanızdan çıkma olasılığı yüksek kullanıcıları çekebilecek "yanlış" anahtar kelimeler kullanmaktan kaçınmak da aynı derecede önemlidir. Anahtar kelime araştırması, her ikisini de keşfetmenize yardımcı olur.

Anahtar kelime araştırması, anahtar kelimelerinize öncelik vermenize de yardımcı olabilir. Küçük veya yeni bir siteniz varsa ve belirli bir arama terimindeki rekabetiniz Wikipedia ve Amazon gibi sitelerse, bu terim için sıralama uzun vadeli bir hedef veya daha düşük öncelikli olabilir. Aynı zamanda, kısa vadede daha ulaşılabilir diğer anahtar kelimeler üzerinde çalışın.

Anahtar Kelime Temalarını Anlama

Bazı pazarlamacılar, ilgili anahtar kelime gruplarına konu veya tema olarak atıfta bulunabilir. Bunlar genellikle, bir araştırmacının benzer bir ihtiyacı veya amacını işaret eden bireysel anahtar kelime gruplarıdır.
Bir araştırmacının belirli bir konuyu araştırırken (ve ararken) birkaç amacı olabileceğinden, anahtar kelime araştırmasını asla yalnızca bir anahtar kelime listesi derlemeye indirgememelisiniz.

Bunun yerine, benzer bir arama amacına giren karmaşık bir anahtar kelime grubu oluşturmak için anahtar kelime araştırmasını kullanmalısınız.
Tek bir konu veya tema, o konudaki tüm ihtiyaçlara cevap verebilecek bir içerik parçasına yol açabilir ve bu nedenle tek bir sayfa, tüm anahtar kelime grubu için “optimize edilir”.
Veya arama konusu, web sitenizin tüm bir bölümünün, kullanıcının amacına cevap vermeye ayrılmış birçok içerik parçasına sahip olmanız gerektiğini gösterecek kadar geniş olabilir.

Örneğin, "yumurta nasıl kızartılır" hakkında bir gönderi yazıyorsanız, tek bir makale bu "tema" etrafındaki tüm anahtar kelimeler için amacı tatmin edebilir, örneğin:
• yumurta nasıl kızartılır
• Güneşli tarafı yukarı yumurta nasıl pişirilir
• Orta boyda yumurta nasıl pişirilir
• Sandviç için yumurta nasıl kızartılır
• Mikrodalgada yumurta nasıl kızartılır
• Yumurta nasıl kolay kızartılır
• Sert bir yumurta nasıl kızartılır
• Orta ateşte yumurta nasıl kızartılır
• Güneşli tarafı yukarı bakacak şekilde yumurta nasıl kızartılır
• Yağ ile yumurta nasıl kızartılır
• Yağsız yumurta nasıl kızartılır

Anahtar kelime grubunuz "Roma İmparatorluğu'nun gerileyişine ve çöküşüne ne sebep oldu" gibi daha karmaşık bir konuyu kapsıyorsa, bu tema etrafındaki tüm olası arama amacı tek bir içerik parçasıyla tatmin edilmeyecektir. Kullanıcının sorularını tam olarak karşılamak için muhtemelen çok daha büyük bir içerik gövdesi gerektirirler.

Anahtar Kelime/Sorgu Trendleri

Bazı SEO uzmanları, sesli arama nedeniyle gelecekte tek tek “baş” anahtar kelimelerin o kadar önemli olmayacağını iddia edebilir. Sesli arama, kullanıcıların uzun, doğal dilde arama sorguları oluşturmasına olanak tanır.

Ancak bu, daha kısa "kafa" anahtar kelimelerin anahtar kelime araştırmanızın başlangıcını veya temelini oluşturamayacağı anlamına gelmez. Sesli arama sonuçları için ayrı bir veri tabanı olmadığından, basit bir baş terim, birçok uzun kuyruklu anahtar kelime olasılığı üretebilir.
Örneğin Google, yazılı bir sorguda olduğu gibi, bir sesli sorgu için temelde aynı sonuçları döndürür. Bu uzun kuyruklu sorguların çoğu için Google, temel terimleri ayrıştırır ve sonuçları döndürür.

Örnek olarak, "Ok Google, düz tabanlı bir kişi için en iyi koşu ayakkabısı hangisidir?" diye arama yapalım. Google arama sonuçlarına bakıldığında, Google'ın bu sorgu için "en iyi koşu ayakkabısı düz tabanlığı" için verdiği sonuç kümesiyle neredeyse aynı sonuç kümesini döndürdüğünü görmek kolaydır.

NorthernLights's Received and Given Thanks
  Thanks Received Thanks Given
Last week 0 0
Last month 0 0
Last 3 months 0 0
Last 6 months 0 0
Last 12 months 0 0
All Time 1 0
 
Most thanked by
forumistan 1 100%
 
Most thanked
NorthernLights has not yet thanked.

Sponsor Reklam
site ekle sohbet,chat,mobil sohbet,uygulamalı chat,Chattir net,sohbet odaları, mircul Haberler istanbul
Lafazan sohbet, lafazan chat, lafazan, lafazan muhabbet istanbul Marmara Ereğlisi Su tesisatçısı, Marmara Ereğlisi Su tesisatı, Marmara Ereğlisi Su tesisatı tamiri, Marmara Ereğlisi Su tesisat ustası Ankara Haberleri, Ankara Firma Rehberi