Anasayfa

Sohbet

Üyelerimiz

İletişim


Subject İnformation
Author Arzu Replies 0
Share Views 184
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yeni Malatyasporlu! Barış Başdaş yaşananları anlattı
#1
Depremde balkondan atlayan Yeni Malatyasporlu! Barış Başdaş yaşananları anlattı FUTBOLDepremde balkondan atlayan Yeni Malatyasporlu Barış Başdaş yaşananları anlattı!

FUTBOLYeni Malatyaspor forması giyen Barış Başdaş, Kahramanmaraş merkezli depremde evinin balkonundan atlayarak kurtulmuştu. Almanya doğumlu olan Başdaş, deprem esnasında yaşadıklarını anlattı.

20 Şubat 2023Almanya doğumlu Barış Başdaş, Alman kanalı ZDF'de deprem felaketini anlattı. Depreme Malatya'da yakalanan 33 yaşındaki futbolcunun balkondan atladığı ve ayağını burktuğu biliniyordu. Başdaş, balkondan atlama kararını vermeden önce yaşadıklarına değindi."Evin her yeri dökülmeye başladı"

Tecrübeli oyuncu, "Uyuyordum, ani ve sert bir sallantı başladı. Uyandım ve etrafa baktım. 3-4 saniye sonra yatağın sağına doğru düştüm. Atom bombası atılmış gibiydi. Evimin duvarlarından beton parçaları ve tozlar dökülüyordu" dedi."İkinci kattan atladım"

Barış, "Elektrikler kesilince kalkıp koşmaya başladım ve ikinci kattan aşağı atladım. Bileğimi burktum. Atladığım yerde her yeri kanlar içerisinde kalmış bir takım arkadaşımı gördüm. İnsanlar gerçekten çok zor durumdaydı" ifadelerini kullandı."Hava sıfırın altındaydı ve kar yağıyordu"

Tecrübeli oyuncu soğuk havaya ve insanların hazırlıksız yakalandığına dikkat çekerek, "Hava çok soğuktu, sıfırın altındaydı ve kar yağıyordu. İnsanlar uykuda yakalandığı için üzerlerinde kısa ve ince kıyafetler vardı. Kıyafet almak için eve dönme cesaretimiz bile yoktu. Çökmekte olan evlerden kurtulamayanlar oldu" cümlelerini kurdu.Kuntz: Yardım maçı yapılacak

Programa Türkiye Milli Takımı Teknik Direktörü Stefan Kuntz da bağlandı ve geçmiş olsun dileklerini iletti. Kuntz, büyük takımların Almanya'da yardım maçları yapmayı planladıklarını açıkladı. Alman hoca ayrıca Almanya ve Türkiye'nin Almanya'da depremzedeler için yardım maçı organize edeceğini belirtti.
Cevapla
Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi