Anasayfa

Sohbet

Üyelerimiz

İletişim


Subject İnformation
Author derya Replies 0
Share Views 35
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WordPress Yoast SEO Eklentisi
#1
WordPress Yoast SEO Eklentisi


WordPress SEO’nu geliştir: Yoast SEO ile daha iyi yazılmış içeriklere ve tamamen optimize edilmiş WordPress siteye olun.

YOAST SEO’YU WORDPRESS İÇİNDEN KUR
Kontrol panelinizdeki eklentiler sayfasını ziyaret edin ve ‘Yeni ekle’yi seçin;
“Yoast SEO”yu arayın;
Yoast SEO’yu Eklentiler sayfanızdan etkinleştirin;
Aşağıdaki “etkinleştirmeden sonra” bölümüne gidin.
YOAST SEO’YU ELLE KUR
‘wordpress-seo’ klasörünü /wp-content/plugins/ dizinine yükleyin;
WordPress’teki “Eklentiler” menüsünden Yoast SEO eklentisini etkinleştirin;
Aşağıdaki “etkinleştirmeden sonra” bölümüne gidin.
ETKİNLEŞTİRME SONRASI
You should see (a notice to start) the Yoast SEO first-time configuration;
Go through this configuration and set up the plugin for your site;
Bitirdiniz!

İndirme Linki: https://downloads.wordpress.org/plugin/w...o.21.8.zip


YOAST SEO: 1 Numaralı WORDPRESS SEO EKLENTİSİ

Dünya çapında milyonlarca kişinin güvendiği WordPress SEO eklentisi Yoast SEO ile web sitenizin görünürlüğünü güçlendirin ve organik trafiği çekin.

Milyonlarca kullanıcıyla sizin gibi birine kesinlikle yardımcı olduk! Eklentimizin kullanıcıları, küçük kasaba fırınlarının ve yerel fiziksel mağazaların sahiplerinden dünyanın en büyük ve en etkili kuruluşlarından bazılarına kadar geniş bir yelpazeye sahiptir. Ve bunu 2008'den beri yapıyoruz!
[Resim: screenshot-1.png?rev=2853382]

Yoast SEO Free, SEO'nuzu başlatmak için temel bilgileri sağlar ve Yoast SEO Premium eklentisi ve uzantıları, SEO'nuzu bir sonraki seviyeye taşımak için ekstra araç ve işlevlerin kilidini açar.

HERKES İÇİN SEO, SEO UZMANLARI TARAFINDAN YAPILMIŞTIR
SEO en tutarlı ve uygun maliyetli web sitesi trafik kaynağıdır ancak zorlu ve karmaşık bir labirent de olabilir. Neyse ki bunu tek başınıza yapmak zorunda değilsiniz. Yardım etmek için buradayız!

Yoast'ın misyonu herkes için SEO'dur. İster yeni başlayan ister deneyimli bir uzman olun, Yoast SEO sizi SEO'nun karmaşıklıklarında gezinmeniz için gerekli tüm temel bilgilerle donatır ve bu zorlukları büyüme ve başarı fırsatlarına dönüştürür.

YENİ ÖZELLİKLERLE SEO'DA GÜÇLÜ KALIN
İlgi çekici ve optimize edilmiş SEO başlıkları ve meta açıklamaları oluşturmak hiç bu kadar kolay, daha hızlı ve daha kesin olmamıştı! En son özelliğimiz olan AI başlık ve meta açıklama oluşturucuyla kesinlikle zaman kazanacaksınız. Bu özellik şu anda beta aşamasındadır ve Yoast SEO Premium kullanıcıları tarafından kullanılabilir.

NEDEN YOAST SEO?
Arama motoru optimizasyonunun karmaşık ayrıntıları üzerinde kafa yoruyor musunuz? SEO algoritmalarının kodunu kırmaya çalışırken uykunuz mu geliyor? SEO'nun sürekli gelişen manzarası sizi bunalmış ve geri planda mı bırakıyor?

Bunlar, web sitesi sahiplerinin SEO sanatında ustalaşmaya ve arama sonuçlarında o imrenilen üst sırayı kazanmaya çalışırken karşılaştıkları ortak zorluklardır.

Yoast SEO ile bu zorlukların üstesinden gelebilir ve olağanüstü kazanımların kilidini açabilirsiniz:

Rekabeti yenin: Güçlü SEO araçlarımızla rakiplerinizi geride bırakın. Sektördeki rakiplerden daha iyi performans gösterin ve hak ettiğiniz trafiğin ve tanınmanın keyfini çıkarın.

SEO stratejinizi kolaylaştırın: SEO'nun karmaşıklığına veda edin. Yoast SEO, kanonik URL'ler ve meta etiketler gibi teknik yönleri ele alarak perde arkasında gerekli optimizasyonları otomatikleştirir. Hedef kitlenizle bağlantı kuracak büyüleyici içerik oluşturmaya odaklanın.

Sıralamalarda yükselin: XML site haritaları, başlık ve meta açıklama şablonları ve Schema.org yapılandırılmış veri entegrasyonu gibi gelişmiş özelliklerden yararlanın. Arama motorlarının web sitenizi tam olarak anlamalarını ve takdir etmelerini sağlayarak, arama sonuçlarında en üst sıralara çıkmanıza yardımcı olun.

İçerik uzmanlığını optimize edin: Yoast SEO, içeriğinizin SEO'sunu ve okunabilirliğini yükseltmeye yardımcı olan kapsamlı analiz araçları sunar. Okuyucularda ve arama motorlarında yankı uyandıran olağanüstü içerikler oluşturmak için güçlü bilgiler ve eyleme geçirilebilir öneriler edinin. Ama dahası da var! Yoast SEO Premium, harika başlıklar ve meta açıklamalar yazmanıza yardımcı olacak benzersiz üretken AI özelliklerine sahiptir.

Kullanıcı deneyimini yükseltin: Yoast SEO olağanüstü bir web sitesi deneyiminin önünü açıyor. Sezgisel site kırıntıları, hızlı yükleme süreleri ve harika içerikle hedef kitlenizin ilgisini çekin!

YOAST SEO'DAKİ ANA ÖZELLİKLERİN ÜZERİNDEN GELİYORUZ
Yoast SEO, WordPress SEO'yu birçok yönden yapmanıza yardımcı olur. Hadi bir bakalım!

BAŞLAMANIZ İÇİN HIZLI VE KOLAY KURULUM
Yoast SEO eklentinizin kurulumu sorunsuz, sorunsuzdur ve herhangi bir ileri düzey bilgi gerektirmez! Adım adım ilk kez yapılandırmamız, temel konularda size yol göstererek SEO'nuzu hızlı bir şekilde çalışır hale getirmenize yardımcı olur.

Kurulum sırasında sitenizle ilgili önemli ayrıntıları doldurmanız istenecektir. Bu, Yoast SEO'nun tüm bu bilgileri yapılandırılmış verilere çevirmesini sağlar, bu da arama motorlarının içeriğinizi ve web sitenizi daha iyi anlamasına yardımcı olur!

Zaten başka bir SEO eklentisi kullanıyor musunuz? Endişelenme! Diğer eklentilerden Yoast SEO'ya geçiş çok kolaydır. Sorunsuz olacak şekilde tasarladık ve kritik verilerinizi kaybetmemenizi sağladık.

Sitenizi Google'ın Arama Konsolu gibi hayati web yöneticisi araçlarına bağlamak genellikle teknik bilgi gerektirir. Ancak Yoast SEO ile bu geçmişte kaldı. Entegrasyonumuz süreci basitleştirerek 5 dakikadan daha kısa sürede yapabileceğiniz bir işlem haline getirir. Elbette size yol boyunca rehberlik edeceğiz!

TEKNİK SEO İHTİYAÇLARINIZI KARŞILAMAK
Teknik optimizasyon SEO'nun büyük bir parçası olmasına rağmen kolay değildir.\
Yoast, yalnızca SEO üzerinde çalışan bazı kişilerin uzman olduğunu veya bir web sitesinin teknik yönlerine dalmaya zamanlarının olduğunu biliyor. Bu nedenle Yoast SEO, teknik optimizasyonun çoğunu üstlenir ve ziyaretçilerin ilgisini çeken harika içerikler yazmak gibi web sitenizin diğer bölümleri üzerinde çalışmaya zaman ayırmanızı sağlar.

Optimize edilmiş meta etiketler gibi otomatik teknik SEO iyileştirmelerini kutudan çıktığı anda elde edin.

Benzer içeriğe sahip sayfalarınız olduğunda arama motorlarına hangi içeriği göstermeleri gerektiğini bildirmek için kanonik URL'ler ekleyin.

Arama motorlarının site yapınızı anlamasını ve dizine eklemesini kolaylaştıran gelişmiş XML site haritaları edinin.‬

Yoast SEO eklentisindeki XML site haritaları nasıl çalışır?
Bir sitenin dahili bağlantısı kusursuz olmasa bile, Google bir web sitesinin temel sayfalarını çok hızlı bir şekilde alabildiğinden, XML site haritasına sahip olmak SEO için yararlı olabilir.
Site haritası dizini ve bağımsız site haritaları, siz içerik ekledikçe veya kaldırdıkça otomatik olarak güncellenir ve arama motorlarının dizine eklemesini istediğiniz gönderi türlerini içerir. Noindex olarak işaretlenen yazı türleri site haritasında görünmez.


Detaylar

İncelemeler

Kurulum

Geliştirme
Destek
Açıklama
WordPress SEO’nu geliştir: Yoast SEO ile daha iyi yazılmış içeriklere ve tamamen optimize edilmiş WordPress siteye olun.

YOAST SEO: THE #1 WORDPRESS SEO PLUGIN
Supercharge your website’s visibility and attract organic traffic with Yoast SEO, the WordPress SEO plugin trusted by millions worldwide.

 our extensively curated help center, designed to empower you with the knowledge required to optimize your website effectively.

Take your SEO skills to new heights with “WordPress SEO – The Definitive Guide” by Yoast – a must-read for WordPress enthusiasts. Discover more exceptional plugins and solutions by Team Yoast, tailored to enhance your digital presence and achieve unparalleled success.

Stay updated with the latest developments and analyses by following Yoast on Facebook, Instagram, and Twitter. Begin your journey to extraordinary SEO results with Yoast SEO today!

Ekran görüntüleri
Bloklar
Bu eklenti 2 blok sağlar.

Yoast SEO
Yoast SEO
SSS
Yoast SEO eklentisindeki XML site haritaları nasıl çalışır?
Web sitemi Google arama konsoluna nasıl ekleyebilirim?
Yoast SEO bağlantı haritalarını nasıl uygularım?
URL’leri nasıl noindex yaparım?
Yoast SEO, noindex’e bir URL veya URL grubu ayarlamak için birden fazla seçenek sunar.

Detaylar

İncelemeler

Kurulum

Geliştirme
Destek
Açıklama
WordPress SEO’nu geliştir: Yoast SEO ile daha iyi yazılmış içeriklere ve tamamen optimize edilmiş WordPress siteye olun.

YOAST SEO: THE #1 WORDPRESS SEO PLUGIN
Supercharge your website’s visibility and attract organic traffic with Yoast SEO, the WordPress SEO plugin trusted by millions worldwide.


Ekran görüntüleri
Bloklar
Bu eklenti 2 blok sağlar.

Yoast SEO
Yoast SEO
SSS
Yoast SEO eklentisindeki XML site haritaları nasıl çalışır?
Web sitemi Google arama konsoluna nasıl ekleyebilirim?
Yoast SEO bağlantı haritalarını nasıl uygularım?
URL’leri nasıl noindex yaparım?
Google yanlış açıklama gösteriyor, bunu nasıl düzeltebilirim?
Blog yazılarınız için güzel meta açıklamalar hazırladıysanız, Google’ın, siteniz için arama sonucu snippetlerinde başka bir açıklama göstermesinden daha sinir bozucu hiçbir şey yoktur.

Olası nedenler şunlar olabilir:
1. kodda yanlış açıklama
2. Google önbelleği eski
3. Arama terimi manipülasyonu
4. Google meta açıklamayı görmezden geldi
Bul
Cevapla
Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi