Sponsor Reklam
site ekle sohbet, chat, mobil sohbet,uygulamalı chat,Chattir net,sohbet odaları, mircul Haberler istanbul
Lafazan sohbet, lafazan chat, lafazan, lafazan muhabbet istanbul Marmara Ereğlisi Su tesisatçısı, Marmara Ereğlisi Su tesisatı, Marmara Ereğlisi Su tesisatı tamiri, Marmara Ereğlisi Su tesisat ustası Ankara haber, ankara firma rehberi

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mybb Teşşekür Eklentisi
#1

# MyBB 1.8.x için Teşekkür/Beğen Sistemi eklentisi

Bu, MyBB için en iyi eklentilerden biridir. Biraz sevgiye ihtiyacı vardı, bu yüzden mevcut bakıcıları bilinen hataları düzeltmek ve daha da iyi hale getirmek için onu benimsemeye karar verdi. MyAlerts desteği de dahil olmak üzere birçok kullanışlı özellik ekledik. Bir deneyin ve ne düşündüğünüzü bize bildirin!

Daha fazla bilgi için eklentiye bakın:

- [MyBB sayfasını genişlet](http://community.mybb.com/mods.php?action=view&pid=360).
- [MyBB Topluluk Forumları konusu](http://community.mybb.com/thread-169382.html).

## Yükleme

1. *İndir*.

https://community.mybb.com/mods.php?acti...0&bid=4935

  Eklentinin dosyalarının bir arşivini, yukarıda bağlantısı verilen Extend MyBB sayfasından indirin.

2. *Dosyaları kopyalayın*.

  Bu arşivdeki dosyaları geçici bir konuma çıkarın ve ardından MyBB kurulumunuzun kök dizinine kopyalayın. Yani "tylsearch.php" MyBB kökünüze kopyalanmalıdır, "jscripts/thankyoulike.js" MyBB kökünüzün "jscripts/" dizinine vb. kopyalanmalıdır.

3. *ACP* aracılığıyla kurun.

  Bir web tarayıcısında, MyBB kurulumunuzun Yönetici Kontrol Panelinde (ACP) "Eklentiler" modülünü açın. "Etkin Olmayan Eklentiler" altında "Teşekkürler/Beğenme Sistemi"ni görmelisiniz. Yanındaki "Yükle ve Etkinleştir" e tıklayın. Ardından, yeniden yüklenen sayfada "Etkin Eklentiler" altında listelenen eklentiyi görmelisiniz.

4. *Ayarları yapılandırın*.

  Eklentinin altındaki "Ayarları Yapılandır" ı tıklayın ve eklentiyi tercihlerinize göre ayarlayın.

5. *Stil ve şablonları yapılandırın*.

  İsterseniz, eklentinin stil sayfasını ("thankyoulike.css", ACP üzerinden Şablonlar ve Stil -> Temalar altında erişilebilir) ve şablonlarını ("Teşekkürler/Şablonları Beğen" altında, ACP üzerinden Şablonlar altından erişilebilir) düzenleyebilirsiniz. & Stil -> Şablonlar).

## Yükseltme

### 3.0.0 veya üzeri sürüme yükseltme

not **2.3.0 veya önceki sürümlerden** yükseltme yapıyorsanız *ve* Uyarılarım entegre *ve* mevcut herhangi bir teşekkür/beğeni uyarısını kaybetmek istemiyorsanız, aşağıdaki "Uyarıların kaybolmasını önlemek için geçici çözüm"e bakın.

1. *Devre dışı bırak*.

  ACP "Eklentiler" modülündeki Teşekkür/Beğenme Sistemi eklentisinin yanındaki "Devre Dışı Bırak" düğmesini tıklayın.

2. *Dosyaları indirin, ayıklayın ve kopyalayın*.

  Yeni sürümün dosyalarını, eskilerin üzerine yazarak kopyalayın (yukarıdaki "Yükleme" bölümünün 1. ve 2. adımlarına göre).

3. *Yeniden etkinleştirin*.

  Eklentiyi ACP üzerinden tekrar etkinleştirin. Bu, alınan ve verilen teşekkür/beğeniler, kullanıcı başına teşekkür/beğeni sayıları, genel teşekkür/beğeni istatistikleri, kullanıcı grubu başına ayarlar dahil eklenti ayarları, eklentinin stil sayfasında yapılan değişiklikler dahil tüm verileri koruyarak eklentiyi yükseltir, eklentinin şablonlarında yapılan herhangi bir değişiklik ve MyAlerts ile entegre edilmişse, tüm teşekkür/beğeni uyarıları.

4. *Şablonları güncelleyin*.

  Eklentinin şablonlarından herhangi birini değiştirdiyseniz, MyBB çekirdeğini yükseltirken olduğu gibi, herhangi bir güncelleme yapmanız gerekip gerekmediğini görmek için ACP'de "Güncellenmiş Şablonları Bul" seçeneğine gidin.

5. *Stil sayfasını güncelleyin*.

  Herhangi bir tema için eklentinin stil sayfasını (thankyoulike.css) değiştirdiyseniz, eklentinin yeni sürümüyle birlikte gelen değişiklikleri bu dosyaya uygulamanız gerekebilir. ACP "Eklentiler" modülündeki eklenti girişinin altındaki "Ana temanın Thankyoulike.css'sini görüntüle" seçeneğine tıklayarak ve bunu mevcut cihazınızla karşılaştırarak, Thankyoulike.css'nin yeni Ana sürümünde uygulanması gereken herhangi bir değişiklik olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. teşekkür ederim.css tema dosyaları (Şablonlar ve Stil -> Temalar altındaki ACP aracılığıyla).

#### Uyarı kaybını önlemek için geçici çözüm

2.3.0 ve önceki sürümlerde, bu eklentinin devre dışı bırakılması, teşekkürler/beğenilerim uyarı türünün veritabanından silinmesine ve böylece bu türden mevcut tüm uyarıların artık kalmasına neden olur. Yükseltme sırasında da dahil olmak üzere eklentiyi yeniden etkinleştirirken, MyAlerts'in teşekkür/beğeni uyarı türü farklı bir veritabanı kimliğiyle yeniden oluşturulur, böylece artık uyarılar kullanıcılarınız için görünmez kalır.

Veritabanına doğrudan erişiminiz olduğunu varsayarak bu sorunu çözmek için aşağıdaki işlemi yapmanız yeterlidir:

Herhangi bir yükseltme prosedürünün (devre dışı bırakma/kaldırma) ilk adımından önce, döndürülen kimliği not alarak bu veritabanı sorgusunu çalıştırın (burada 'mybb_', gerekirse tablo önekinizle değiştirilmelidir):

```sql
mybb_alert_types WHERE kodu='tyl';
```

Eklentiyi (yükselttikten ve) yeniden etkinleştirdikten sonra, bu veritabanı sorgusunu çalıştırın, "x" yerine önceki sorgu tarafından döndürülen kimliği yazın (ve gerekirse yine "mybb_" ifadesini değiştirin):

```sql
GÜNCELLEME mybb_alert_types SET id=x WHERE code='tyl';
```

Ardından, Araçlar ve Bakım -> Önbellek Yöneticisi altındaki ACP'deki 'mybbstuff_myalerts_alert_types' önbelleğini yeniden yükleyin.

### 2.3.0 veya daha düşük bir sürüme yükseltme

#### Eklentinin güncellenmiş sürümü şablonlarında veya stil sayfasında yeni ayarlar veya değişiklikler içermediğinde

not Uyarılarım entegreyse *ve* mevcut herhangi bir teşekkür/beğeni uyarısını kaybetmek istemiyorsanız, yukarıdaki "Uyarıların kaybolmasını önlemek için geçici çözüm" bölümüne bakın.

1. *Devre dışı bırak*.

  ACP "Eklentiler" modülündeki Teşekkür/Beğenme Sistemi eklentisinin yanındaki "Devre Dışı Bırak" düğmesini tıklayın.

2. *Dosyaları indirin, ayıklayın ve kopyalayın*.

  kopyala

e yeni sürümün dosyaları, eskilerin üzerine yazılır (yukarıdaki "Yükleme" bölümünün 1. ve 2. adımlarına göre).

3. *Yeniden etkinleştirin*.

  Eklentiyi ACP üzerinden tekrar etkinleştirin. Alınan ve verilen teşekkür/beğeniler, kullanıcı başına teşekkür/beğeni sayıları, genel teşekkür/beğeni istatistikleri, kullanıcı grubu başına dahil eklenti ayarları dahil olmak üzere, (yukarıdaki geçici çözümü kullanmadığınız sürece) teşekkür/beğeni uyarıları dışındaki tüm veriler korunur. ayarlar, eklentinin stil sayfasında yapılan değişiklikler ve eklentinin şablonlarında yapılan değişiklikler.

#### Eklentinin güncellenmiş sürümü şablonlarında veya stil sayfasında yeni ayarlar veya değişiklikler **içeriyorsa**

not Uyarılarım entegreyse *ve* mevcut herhangi bir teşekkür/beğeni uyarısını kaybetmek istemiyorsanız, yukarıdaki "Uyarıların kaybolmasını önlemek için geçici çözüm" bölümüne bakın.

1. *Değişiklikleri kaydedin*.

  Kullanıcı grubu başına ayarlar (eklentinin "Kullanıcı grubu tabanlı teşekkür/beğeni sınırları" ayarı etkinleştirildiğinde geçerlidir), eklentinin stil sayfası dosyasında yaptığınız tüm değişiklikler ("thankyoulike.css" dahil) dahil olmak üzere bu eklenti için ACP ayarlarınızı not edin. , ACP üzerinden Şablonlar ve Stil -> Temalar altında erişilebilir) ve eklentinin şablonlarında yaptığınız tüm değişiklikler ("Teşekkürler/Şablonları Beğen" altında, ACP üzerinden Şablonlar ve Stil -> Şablonlar altında erişilebilir).

2. *Kaldır*.

  ACP "Eklentiler" modülündeki Teşekkür/Beğenme Sistemi eklentisinin yanındaki "Kaldır" düğmesini tıklayın ve eklenti verilerini veritabanından bırakıp bırakmayacağınız sorulduğunda "HAYIR" seçeneğini seçin.

3. *Dosyaları indirin, ayıklayın ve kopyalayın*.

  Yeni sürümün dosyalarını, eskilerin üzerine yazarak kopyalayın (yukarıdaki "Yükleme" bölümünün 1. ve 2. adımlarına göre).

4. *Yeniden kurun ve yeniden etkinleştirin*.

  Eklentiyi ACP aracılığıyla tekrar kurun ve etkinleştirin.

5. *Değişiklikleri yeniden oluşturun*.

  Kullanıcı grubu başına ayarlar ve eklentinin stil sayfasında ve şablonlarında yaptığınız değişiklikler dahil olmak üzere eklenti ayarlarınızı yeniden girin (bu nedenle eklentiyi kaldırmadan önce bunları not etmeniz önemlidir).

## SSS

**Teşekkürler/Beğen Sistemi eklentisini nasıl tamamen kaldırırım ve tüm verilerini veritabanından nasıl kaldırırım?**

ACP'nin "Eklentiler" modülündeki Teşekkürler/Beğen Sistemi eklentisinin yanındaki "Kaldır" düğmesini tıklayın ve tüm eklenti verilerini veritabanından çıkarmak için "EVET"i seçin. Bu geri alınamaz. **Tüm** veriler, alınan ve verilen teşekkür/beğeniler, kullanıcı başına teşekkür/beğeni sayıları, genel teşekkür/beğeni istatistikleri, kullanıcı grubu başına ayarlar dahil eklenti ayarları, eklentinin stil sayfasında ve şablonlarında yapılan tüm değişiklikler dahil olmak üzere kaybolacaktır. ve MyAlerts ile entegre edilmişse, tüm teşekkür/beğeni uyarıları.

**Teşekkür/beğeni eklemek ve kaldırmak için düğmelerin simgelerini nasıl değiştiririm?**

images/thankyoulike dizinindeki tyl_add.png ve tyl_del.png dosyalarını değiştirin.

## Katkı

Katkıda bulunmaktan, bir hatayı bildirmekten veya fikirlerinizi bize bildirmekten çekinmeyin!

## Kredi

Bu eklenti orijinal olarak **-G33K-** tarafından oluşturuldu ve MyBB 1.8.x için **ATofighi** (JavaScript bölümü) tarafından değiştirildi. Şu anda **Eldenroot**, **SvePu**, **Whiteneo**, **Laird** ve **effone** tarafından korunmaktadır!

Tam kredi orijinal yazara aittir, **-G33K-**. Siz olmasaydınız bu eklenti mümkün olmazdı. Smile
Bul
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Sponsor Reklam
site ekle sohbet,chat,mobil sohbet,uygulamalı chat,Chattir net,sohbet odaları, mircul Haberler istanbul
Lafazan sohbet, lafazan chat, lafazan, lafazan muhabbet istanbul Marmara Ereğlisi Su tesisatçısı, Marmara Ereğlisi Su tesisatı, Marmara Ereğlisi Su tesisatı tamiri, Marmara Ereğlisi Su tesisat ustası Ankara Haberleri, Ankara Firma Rehberi