Anasayfa

Sohbet

Üyelerimiz

İletişim


Subject İnformation
Author forumkolik Replies 0
Share Views 370
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mybb Resim boyutlandırıcı
#1
Image Auto-Resizer, [MyBB](https://mybb.com/) 1.8 için bir eklentidir. Yüklenen görüntüleri otomatik olarak yeniden boyutlandırır, böylece belirlenen maksimum genişlik ve yüksekliği aşmayacaktır.
## Hakkında

Image Auto-Resizer, [MyBB](https://mybb.com/) 1.8 için bir eklentidir. Yüklenen görüntüleri otomatik olarak yeniden boyutlandırır, böylece belirlenen maksimum genişlik ve yüksekliği aşmayacaktır.

## Yükleme

1. *İndir*.
https://community.mybb.com/mods.php?acti...2&bid=4930

  Eklenti dosyalarının bir arşivini indirin.

2. *Dosyaları kopyalayın*.
[Resim: preview_116662_1608557423_7c549ec563324d...d600c1.png]
  Bu arşivdeki dosyaları geçici bir konuma çıkarın ve ardından "root" içindeki dosyaları MyBB kurulumunuzun kök dizinine kopyalayın. Yani `root/inc/plugins/auto_resizer.php` MyBB kök dizininizin `inc/plugins/` dizinine ve `root/inc/languages/english/admin/auto_resizer.lang.php` klasörüne kopyalanmalıdır. MyBB kökünüzün `inc/languages/english/admin' dizinine kopyalanmalıdır.

3. *ACP* aracılığıyla kurun.

  Bir web tarayıcısında, MyBB kurulumunuzun ACP'sindeki "Eklentiler" modülünü açın. "Etkin Olmayan Eklentiler" altında "Image Auto-Resizer"ı görmelisiniz. Yanındaki "Yükle ve Etkinleştir" e tıklayın. Ardından, yeniden yüklenen sayfada "Etkin Eklentiler" altında listelenen eklentiyi görmelisiniz.

## Yükseltme

1. *Devre dışı bırak*.

  Bir web tarayıcısında, MyBB kurulumunuzun ACP'sindeki "Eklentiler" modülünü açın ve "Image Auto-Resizer" eklentisinin yanındaki "Devre Dışı Bırak"a tıklayın.

2. *Dosyaları İndirin ve Kopyalayın*.

  Yukarıdaki kurulum için bir ve ikinci adımlarda olduğu gibi.

3. *Yeniden etkinleştirin*.

  Birinci adıma gelince, ancak "Devre Dışı Bırak" yerine "Etkinleştir"e tıklayın.

## Önceden yüklenmiş görüntüleri yeniden boyutlandırma

Image Auto-Resizer, yüklendikten sonra görüntüleri yeniden boyutlandırır. Önceden yüklenmiş görüntüleri yeniden boyutlandırmak için, ACP'de _Araçlar ve Bakım_ => _Yeniden Sayım ve Yeniden Oluştur_ => _Yüklenen Görüntüleri Yeniden Boyutlandır_'ın yanındaki "Git"i tıklayın. Eklentinin ayarlarını, bu _Yüklenen Resimleri Yeniden Boyutlandır_ yeniden sayım/yeniden oluşturmanın son çalıştırıldığı zamandan daha küçük bir genişlik veya daha küçük bir yükseklik belirleyecek şekilde değiştirirseniz de muhtemelen aynısını yapmak istersiniz.

## Lisans

Image Auto-Resizer, GPL sürüm 3 kapsamında lisanslanmıştır.

## Bakımcılar ve krediler

Görüntü Otomatik Boyutlandırıcı, orijinal olarak [azalea4va]'dan esinlenerek resmi olmayan [MyBB Group](https://mybb.group/) tarafından sürdürülmek üzere [Laird](https://github.com/lairdshaw/) tarafından yazılmıştır. (https://community.mybb.com/user-119243.html) MyBB Topluluk Forumları başlığında [Resim eklerini yeniden boyutlandır](https://community.mybb.com/thread-217961.html) ve önerdiği şekilde [Eldenroot](https://community.mybb.com/user-84065.html) o konuyu okuduktan sonra.
Bul
Cevapla
Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi