Anasayfa

Sohbet

Üyelerimiz

İletişim


Subject İnformation
Author forumistan Replies 0
Share Views 48
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MUSALLAT Virüsü Silme
#1
MUSALLAT VİRÜSÜNÜ SİLME: Bir Hacker'ın Pişmanlığı

Herkese merhaba. Çok eski ve birçok zararlar vermiş  olmasına rağmen hala karşımıza çıkan bu virüs özellikle yönetimsel araçlara (Görev yöneticisi, kayıt defteri yöneticisi vb.) erişimin  engellenmesiyle insanı çileden çıkarabiliyor. Bu virüsün bulaştığı daha çok, bir klasörün içerisinde yine aynı isimli bir klasör oluşumuyla fark ediliyor. Görev yaptığım okulda son zamanlarda akıllı tahtalarda ve bilgisayarlarda bu virüsün artması ve bir arkadaşımın önerisi ile bu konuda bir yazı yazmaya karar verdim. Adının hakkını veren bu virüs flash belleklere hemen bulaşarak hızlı bir şekilde yayılabiliyor. Bir çok antivirüs yazılımları ile temizlenebilen bu virüsün silinmesi için virüsü  yazan kişinin pişmanlığı sonucu ürettiği Musallat.exe Virüsü Temizleme isimli küçük bir programı kullanarak virüsü bilgisayarınızdan ya da virüsün bulaştığı flash belleğinizden silebilirsiniz.
Aklınıza hemen acaba bu programa güvenebilir miyiz sorusu gelebilir. Ne de olsa adam virüsü yazmış, silecem diyerek ikinci bir darbeyi vurabilir diye de düşünebilirsiniz. Ancak ben programı denedim ve işini yapıyor ve hem bilgisayardan hem de virüs bulaşmış flash bellekten virüsleri başarılı bir şekilde temizliyor. Eğer sizler de aynı dertten muzdaripseniz gönül rahatlığıyla bu virüs temizleme programını vereceğim linkten indirip çalıştırarak virüsten kurtulabilirsiniz.
Adım 1. Bu linke tıklayarak sıkıştırılmış dosyayı bilgisayarınıza indiriniz.
Adım 2. Sıkıştırılmış klasör şifresi 1234 'dür. Sıkıştırılmış MusaLLaT.exe Silici.exe dosyasını çıkarınız.
Adım 3. MusaLLaT.exe Silici.exe dosyasını çift tıklayarak çalıştırınız.Adım 4. Açılan program penceresinde Hakkımı Helal Ediyorum butonuna basarak virüs temizleme işlemine başlayabilirsiniz.Adım 5. Kısa bir süre sonra virüs tarama ve temizleme sonuçları ekranda görülecektir.
Bul
Cevapla
Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi