Anasayfa

Sohbet

Üyelerimiz

İletişim


Subject İnformation
Author Arzu Replies 0
Share Views 157
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Microsoft Windows 12
#1
Birkaç yıl önce, Windows 10 yanlışlıkla piyasaya çıkan "Windows'un son sürümü" olarak tanımlandı. Şimdi, Windows 11'in yetersiz çıkışından sadece birkaç yıl sonra, görünüşe göre Microsoft masaüstü işletim sisteminin yeni nesli üzerinde çalışıyor.

Microsoft, Windows 12 üzerinde sıkı bir şekilde kafa yoruyor ve Intel (ve muhtemelen AMD), yeni işletim sistemine gelişmiş AI (Yapay zeka) yetenekleri sağlamak için Redmond şirketi ile birlikte çalışıyor. Henüz resmi bir onay veya yorum mevcut değil, ancak tanınmış donanım sızıntıcısı @leaf_hobby yakın zamanda yaklaşan Meteor Lake platformu hakkında bazı açıklayıcı ayrıntılar verdi.

Meteor Lake'in bu yılın sonuna kadar veya 2024'te gelmesi ve x86 bilgi işlem platformuna yeni bir üretim süreci (Intel 4), yonga tabanlı bir tasarım ve (yaprak_hobby'ye göre) 20 PCIe dahil olmak üzere çeşitli teknolojik yenilikler getirmesi bekleniyor. Gen5 şeritleri. AMD'nin yakın zamanda piyasaya sürülen Ryzen 7000 mobil işlemcilerinin Windows Studio Effects için özel bir motorla yaptığı gibi, Intel'in 14. nesil Core işlemcileri de yapay zeka algoritmaları için bir tür donanım hızlandırması sağlamalıdır.

Leaf_hobby tarafından artık iptal edilen bir tweet'te sağlanan bilgiler, özellikle Windows 12'yi Meteor Lake platformunda resmi olarak desteklenen bir işletim sistemi olarak listeliyor ve Microsoft son zamanlarda AI algoritmalarının hem Bing arama motoru hem de Windows için dönüştürücü gücü hakkında dedikodular yaymaya başladı.

Redmond, bu AI özelliklerinden bazılarını en son güncellemeyle zaten Windows 11'e getiriyor , ancak Windows 12, yalnızca arama veya Görev Çubuğu için değil, daha gelişmiş özellikleri entegre edebilir. Microsoft'ta tüketici pazarlama başkanı Yusuf Mehdi'ye göre yapay zeka, Windows kullanıcı deneyiminde daha "doğal bir rol" oynayacaktı. Windows patronu Panos Panay ayrıca yapay zekanın insanların bir Windows PC ile yaptığı her şeyi "yeniden keşfedeceğini" söyledi.

Redmond'un en son işletim sistemi üretime 20 ay önce çıktı, ancak Statcounter'a göre pazar payında hala Windows 10'un çok gerisinde.

windows_kullanim_oranlar%C4%B1.png

Kaynak
Kod:
https://gs.statcounter.com/os-version-ma...202302-bar

Web analitik hizmeti, dünya çapında 1,5 milyondan fazla siteyi izleyerek ziyaretçiler tarafından kullanılan tarayıcı ve işletim sistemi hakkında bilgi toplar. Hizmet, Şubat 2023'te Windows 10 pazar payının %68,86'dan %73,31'e yükseldiğini söyledi.

Bu arada, Windows 11 yalnızca %1 büyüdü (%18,12'den %19,13'e). Ocak, Windows 7 ve Windows 8.1 için genişletilmiş desteğin son ayıydı, bu nedenle kullanıcılar ve sistem yöneticileri, eskiyen PC donanımlarını güvenli bir şekilde kullanmaya devam etmek istiyorlarsa, esasen doğrudan Windows 10'a yükseltmek zorunda kaldılar. Yeni işletim sistemi daha sıkı donanım gereksinimlerine sahip olduğundan, Windows 11'e yükseltmek için doğrudan bir yol yoktur.

Kaynak:
Kod:
https://www.techspot.com/news/97788-ai-p...ws-10.html

TRWE_2012'den Espirili Resimli Yorum :

D7rs_VRWkAMAzHg

İşkence başlıyor....

Seviye 1 :

Dayatmacı Sistem Gereksinimleri

Allah herkese kolaylık versin.Bir de başımıza AL(yapay zeka saçmalığı, sanki bizim aklımız yok...!!! :x ) çıktı..

Kesinlikle Windows 12 'e geçmeyeceğim , bir de AL ile uğraşamam doğrusu......
Cevapla
Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi