Anasayfa

Sohbet

Üyelerimiz

İletişim


Subject İnformation
Author Arzu Replies 0
Share Views 32
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LoL - Haritalar
#1
LoL - Haritalar
Merhabalar, bu yazıda League of Legends'taki haritalardan bahsedeceğim. Harita farklılığı olmaksızın gene tek amacımız rakibin merkez üssünü yıkmak.  Haritalar da oyunun kaderine etki edebilecek bazı etkenlerden de bahsedelim. Ormanlar ve çimler ! Ormanlar da tarafsız canavarlar bulunur ve o hayvanları kesen kişiye oyun içerisinde ekstradan para kazandırır. Diğer konu ise çimler, çimlerin içine giren biri karşı takım oyuncuları tarafından görülemez ve bu da olası pusulara veya oyun içerisinde ki birçok stratejiye olanak sağlar.  Oyunda 4 çeşit harita bulunmaktadır, sırayla incelemeyelim.

1) Sihirdar Vadisi
Bu harita da 5v5 oynanır ve rakibin merkez üssüne ilerleyebileceğimiz 3 koridor bulunmakta ve her koridor bir kaç kule tarafından korunmaktadır. Rakibin üssüne girebilmek için herhangi bir koridordaki bütün kuleleri yok etmeliyiz.Ayrıca merkez üssünde inhibitör denilen yapılar vardır, her bir koridor için bir tane. Merkeze saldırmak için bu inhibitörleri de yok etmelisiniz. Aşağıda haritanın neye benzediği hakkında fikir alabilirsiniz.
2) Uğursuz Koruluk
3v3 oynayabileceğiniz bir haritadır. Haritada oynayanların sayısının az olması sebebi ile bu haritada 2 adet koridor bulunur. Koridorlar üzerinde kuleler ve merkez de koridor başına 1 adet inhibitör bulunmaktadır. Diğer haritalardan farklı olarak 2 adet sunak adı verilen bölge bulunur. Bu sunaklar oyun başında 90 sn boyunca kilitlidir, 90 sn sonunda açılırlar ve bu bölgeleri ele geçiren takımdakiler ekstra özellikler kazanır.
3) Kristal Kayalık
Bu haritaya pek rağbet edilmemesi sebebiyle otomatik eşleştirmelerden kaldırılmıştır fakat arkadaşlarınız arasında özel oyunlar kurup bu haritayı oynayabilirsiniz. Bu harita da yine 5v5 oynanır. ( Tarafsız orman canavarları bulunmamaktadır.) Haritada 5 adet hakimiyet noktası vardır. Bu hakimiyet noktalarının çoğunu elinde tutan taraf yavaş yavaş karşı takımın merkezine hasar verir.Rakibin merkezi yok olduğunda zafere ulaşılır.
4) Sonsuz Uçurum
Bu harita  tek bir koridor üzerinde 5v5 olarak oynanır. ( Tarafsız orman canavarları bulunmamaktadır.) Oyunun tek bir koridor üzerinde oynanması, oyun içerisinde daha fazla kavgaya girmeye olanak sağlar. Bu haritada kahramanlarımızı kendimiz seçmiyoruz. Oyun 2 takımın oyuncularına da sahip oldukları kahramanlar arasından rastgele seçimler yapıyor. Size gelen kahramanı beğenmeme olasılığınız da takım arkadaşlarınızla takas yapabilir veya oyunun size tekrardan seçim yapması için zar atabilirsiniz( 2 adet zar hakkınız bulunmakta, oyun oynadıkça bu 2 adetlik slotu tekrardan doldurabilmektesiniz )
Cevapla
Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi