Anasayfa

Sohbet

Üyelerimiz

İletişim


Subject İnformation
Author Arzu Replies 0
Share Views 239
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Burçların Favori Cümleleri!
#1
Burçların Favori Cümleleri!
Burçların Favori Cümleleri!

Koç
“Her zaman en güzelini seçeceğime eminim.” der Koç ve yaşama özgüven ateşini yaktığı keskin gözleriyle bakar. “Oturduğun yerden seçmek kolay tabi, mesele davranıp almakta” diyenler varsa, onu da yapar! Elinden geleni yüreğine karar, cesaretine ek yapar, kafasına koyduğunu, parmağıyla işaret ettiğini, uğruna verdiği mücadele sonunda muhakkak alır!

Boğa
Boğa sonsuz bir sevgiyle bağlandığı, güven temellerini sağlam attığı sevgilisi için; “Sonsuza dek benim olacağını biliyorum.” diyorsa eğer, daha ne ister, bu iç rahatlığı ona bir ömür yeter! Boğa’nın arzu ettiği, gerekirse asırlarca bekleyecek kadar değer verdiği sevgilinin sadece onun olduğundan ve sonsuza dek öyle kalacağından emin olmaktır.

İkizler
İkizler’in gönlü bir ona kayar, bir diğerine göz kırpar! İkizler’in beğeni yelpazesi geniş, hobileri sınırsızdır. Bir bakarsınız zurna çalmaya merak salar, öbür gün elinde fırça resim yapar, bugün bilimkurgu okur, yarın tarih sayfalarında kaybolur. Dememiz o ki İkizler tadım için giriştiği işten zevk alır, süreklilik göstermek için sabrı da dayanırsa mutlu olur. “Senden çok hoşlanıyorum” diyeceği insan da dolayısıyla nadir bulunur ancak bulunursa çok güzel olur.

Yengeç
Yengeç çok güzel sever, kök salıp aile kurmak ister ama sevgisini hak eden, onun gibi düşünen bir partner bulmakta kimi zaman zorluk çeker. Duyguları derin ve çeşitli olan Yengeç’i anlamak çok da kolay olmasa da özünde Yengeç sahiplenilmek, sıcacık sevilmek, anlaşılmak ister. Bir de oyunu gel geç ilişkilerden, günü birlik sevişlerden değil, telli duvaklı imzalı düğünlerden yana kullanmak ister. “Senden çocuğum olsun istiyorum.” diyebileceği bir ilişki yaşadığında daha ne ister!

Aslan
“Yine harikalar yaratıyorum.” özgüvenine ve motivasyonuna sahip olduğu her an, Aslan’ın ışığı kilometrelerce öteden göz alır, abartısız gösterişi gören gözlerde muhakkak iz bırakır. Aslan kendini Aslan gibi hissedebildiği sürece var olur! Önce kendine güvenmeli, sahip olduklarının bilincinde olmalıdır, gerisi zaten gelir! Aslan herkesçe kabul edilir, sevilir, saygın koltuğunda rahatla oturur.

Başak
Başak topluma fayda sağlayabileceği işlerde çalışmak, son ürünlerinin insanlığı mutlu ettiğini gözleriyle gördüğü emekler vermek ister. İnsanların ihtiyaçları için çalışmaktan, herkesin eksiğini gidermek için gayret etmekten çekinmez. “Yine ihtiyacınız olursa yardım etmeye hazırım.” dediği an harika işler yapmış olmanın mutluluğunu yaşar. Başak insan ayırmaz herkes için elinden geleni yapar.

Terazi
Terazi; sevgilisi kolunda, arkadaşları yanında, huzuru yerinde, mutluluğu desen tatlı tebessümünde daim olsun, varsın malı mülkü olmasın aldırış etmez. Terazi “En kötü günümüz böyle olsun.” keyfine vardığı, kadehini an içindeki mutluluğuna kaldırdığı anda ondan iyisi, ondan mutlusu olmaz! Terazi gözünü yükseklere dikip, mutsuzluğa davetiye çıkarmaz.

Akrep
Akrep tutkularını capcanlı hissettiğinde, duygularını her an keşfedip yaşayacağı her deneyimi arzuyla beslediğinde yaşadığını hisseder. Bunca yüksek duygunun hüsranı da büyük olur. Akrep sık sık karanlığına gömülüp, zihninde kaybolur, isteklerini unutur, yaşam amacının peşinde koşmaktan yorulur. Böyle anlarda onu bir tek sihirli cümle toparlar; “Şimdi ve her zaman tutkuyla istiyorum!” kendine verdiği düsturun ardından Akrep, yaşama efsanevi bir geri dönüş yapar.

Yay
Yay’ın “Maceraya her zaman hazırım.” demese de dili, zihni hep düşünür durur aynı şeyi! İçinden bir ses sıradaki adrenalin kaynağının nerede olduğunu fısıldar, Yay ikiletmeden harekete geçer. Her şeyden önce Yay özgür olmayı sever ve küçük sınır ötesi kararlarla, minik çılgınlıklarla yetinmez. Kendini korkusuzca salıvermenin, aklına geleni önünü ardını düşünmeden yaşama geçirmenin tadını bir defa alan, bir daha vazgeçer mi?

Oğlak
Oğlak ne dayısının torpiliyle basamakları üçer beşer uzun atlamış ne de aklı yetmese de yetkisini kullanıp koltuğunun ekmeğini yemiştir. Oğlak her neyi başardıysa kendi aklının yolundan gittiği, kararlılığından bir an olsun vazgeçmediği ve azmettiği içindir. Herkes gibi kendinin farkında olan Oğlak; “Tümüyle kendi gayretimle tek başıma başardım!” demeyi herkesten çok hak eder!

Kova
Kova’nın farkını fark ettirmek için biraz yüksek egoya, biraz haklı özgüvene ihtiyacı vardır. Yoksa başarısı kendi dünyasında hapsolur, icatlarını başkalarının elinde görünce, “ben bunu çoktan düşünmüştüm” deyip kafasını taşlara vurur! Kova’nın en favori ve gerekli cümlesi; “Yeni fikirlerim toplumda fark yaratacak.” iddiası olur.

Balık
Zaten aşıktır Balık! soyut bir aşkın içinde kimseler dokunmasa bir ömür savrulur gider. Ama bir de düşlerinde yarattığı mutlu dünyasının baş köşesine koyduğu sevdiceğiyle kanlı canlı karşılaştığını, kör kütük aşık olduğunu düşünün! Balık daha ne ister! “Aşık oldum beeee!” haykırışı Balık’a bir ömür yeter.
Cevapla
Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi