Sponsor Reklam
site ekle sohbet, chat, mobil sohbet,uygulamalı chat,Chattir net,sohbet odaları, mircul Haberler istanbul
Lafazan sohbet, lafazan chat, lafazan, lafazan muhabbet istanbul Marmara Ereğlisi Su tesisatçısı, Marmara Ereğlisi Su tesisatı, Marmara Ereğlisi Su tesisatı tamiri, Marmara Ereğlisi Su tesisat ustası Ankara haber, ankara firma rehberi

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Bebek Tarhanası
#1

Bebek Tarhanasının FaydalarıBebek Tarhanası
Geçmişten günümüze gelen, geleneksel lezzetlerimizden birçoğunun vücudumuza katkısı bulunmaktadır. Özellikle Türkiye’nin pek çok yöresinde çeşitlilik gösteren tarhananın sadece yetişkinler için değil bebeklerin gelişimi için de faydası bulunur. Bebek tarhanası içerisindeki besin kaynaklarından hazırlanışına kadar elde ettiği lezzetinin, bebeklerin gelişimine katkısı büyüktür. Aynı zamanda bağışıklık kazanmasını da sağlar. Bebeklerinizin ek gıda tüketmeye başladığı dönemlerde içerebileceğiniz çorba çeşitlerinden biri de bebek tarhanası olabilir. Sadece yöresel bir lezzet olması ve büyüklerin tavsiyeleri değil uzman çocuk doktorlarının da tavsiye ettiği bir besindir.

Besin değeri yüksek olan bebek tarhanasının aynı zamanda süt ile pişirilmesi de yine uzman doktorların belirttiği bir durumdur. Lif kaynağı yüksek, vitamin ve mineral deposu olan tarhana ile kalsiyum değeri sunan sütün birleşmesi de bebekler için artı besin kaynağı olur. Bebeğin bağışıklı sistemi ve alerjik fonksiyonlarının da bu durumda dikkate alınması ayrıca doktor kontrolünde tüketilmesi gerektiğini de hatırlatmakta fayda vardır. Bir diğer dikkat edilmesi gereken husus ise bebek tarhanasını hazırlarken akışkan ve tortu olmayan bir yapıda pişirilmesi bebeğin daha sağlıklı tüketmesi için önemlidir.

Bebek Tarhanasının Faydaları
Bağışıklık Sistemini Geliştirir: Bebek tarhanası içerisinde yer alan vitamin ve mineraller sayesinde bebeğin bağışıklık sistemini güçlendiren antikorlar üretilmesini sağlar ve daha dirençli bir bağışıklı sistemi oluşturur.
Hastalıklara Karşı Korur: Özellikle grip ve soğuk algınlığı gibi bebeklerin hızlıca yakalandığı hastalıklara karşı bebek tarhanası koruma sağlar aynı zamanda da doğal antibiyotik görevi üstlenir.
Enerji Verir: Bebeklerin büyümesinde en çok ihtiyaçları duyulan unsurlardan biri olan enerji ihtiyacını da karşılayan bebek tarhanası, bebeklerin büyümelerine ve gelişimlerine katkı sağlar. Böylelikle bebeklerin enerjili ve hareketli yapısını en doğal yönden iğne ya da ilaç kullanmadan karşılar.
Sindirim Sistemini Düzenler: Ek gıdalara başlayan altı aylık bebeklerin sindirim sistemi gelişimi tam olarak sağlanmadığı için tükettikleri besinleri sindirmekte zorlanmaktadırlar. Bunun için bebeğinizin ek gıdalarında vereceğiniz bebek tarhanasının, sindirimi kolay olduğu kadar bebeklerinizin sindirim sistemlerini de geliştirmektedir.
Besleyici: Bağışıklık ve sindirim sisteminde gösterdiği faydaların yanında bebeklerin enerji ihtiyaçlarını karşılayarak hastalıklardan korunmasına da yardımcı olan bebek tarhanası, tüm bunları besleyici yönüyle de yapmaktadır. İçerisindeki birçok vitamin ve mineralin yanında doyurucu olma özelliği de taşır. Çeşitli besin kaynaklarının karşımı olması da tek seferde pek çok beslenme çeşidinin alınmasını sağlar.
Kalsiyum Kaynağı ve Kemik Gelişimi: Süt ile pişirilen bebek tarhanasının kalsiyum kazandığı bilinir. Ancak süt aracılığı olmasa da bebek tarhanasının içerisindeki besin kaynakları gerekli kalsiyum ihtiyacını karşılamaktadır. Bu durumda da kemik gelişimine destek veren ve kas yapısına katkı sağlayan kalsiyumu bebeğinize en doğal yöntemlerden biri olarak bebek tarhanası ile sunabilirsiniz. Sadece kalsiyum değerini arttırmakla kalmaz kemik gelişimine ve kemik yapısına da katkı sağlamış olursunuz.
Bul
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Sponsor Reklam
site ekle sohbet,chat,mobil sohbet,uygulamalı chat,Chattir net,sohbet odaları, mircul Haberler istanbul
Lafazan sohbet, lafazan chat, lafazan, lafazan muhabbet istanbul Marmara Ereğlisi Su tesisatçısı, Marmara Ereğlisi Su tesisatı, Marmara Ereğlisi Su tesisatı tamiri, Marmara Ereğlisi Su tesisat ustası Ankara Haberleri, Ankara Firma Rehberi