Anasayfa

Sohbet

Üyelerimiz

İletişim


Subject İnformation
Author derya Replies 0
Share Views 86
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Basketbol Hala Takım Sporu, Tek Bir Oyuncuya Bağlı Olamaz
#1
Boris Diaw: “Basketbol Hala Takım Sporu, Tek Bir Oyuncuya Bağlı Olamaz”Fransa GM’i Boris Diaw, basketbolun değişiminden bahsetti.

by Eurohoops Team / info@eurohoops.net

Fransa Milli Takımı, bugün saat 21.30’da Avrupa’nın en büyüğü olmak için İspanya ile kozlarını paylaşacak. Fransa, 2017 EuroBasket’te yaşadığı hayal kırıklığını altın madalyayla kapatmaya çalışacak.

Fransa Milli Takımı’nın genel menajeri ve eski NBA oyuncusu Boris Diaw, EuroBasket 2022 final maçı öncesinde Mozzartt Sport’a konuştu. Diaw, verdiği demeçte basketbolun değişimine değindi.

Boris Diaw, artık hemen hemen her takımın sahada benzer oyunu oynadığından ve benzer hücum aksiyonlarını kullandığından yakındı:

“Basketbol çok değişti. İlk olarak takımların oyun tarzları… Şimdi her şey daha üst bir seviyeye taşınıyor. Takımlar diğerlerine benzer birçok şey yapıyor. Bu yüzden Avrupa ve Amerika’daki genel basketbol seviyesi oldukça benzer. Kıtamızdaki takımlara baktığımızda bile kalite neredeyse aynı.”

“20 yıl öncesine gidersek, örneğin Sırbistan, İtalya ve İspanya basketbolu farklı yollardan oynardı. Şimdi hepsi aşağı yukarı aynı şeyi oynuyorlar. Hücumdaki herkes İspanyol Pick&Roll’üne odaklanıyor veya EuroLeague’in karakteristik özelliği haline gelen bazı şeyleri yapıyor.”

“Şu anda bazı şeyleri tahmin etmenin, bir takımı diğerinden ayıran şeyin ne olduğunu çözmenin senin için daha zor olduğunu hissediyorum. Maçlara hazırlanmak çok daha zor çünkü takımlar artık oyundan en iyi verimi almayı düşünüyor. Pick&Roll şu anda en iyi şeyse, herkes onu tercih edecek. Üç sayılık atış en verimliyse, ona yönelecek. Takımlar giderek daha eşit hale geliyor.”

NBA yıldızlarının EuroBasket 2022’ye erken veda etmesine değinen Diaw, takım oyununu ve yan parçaların önemini vurguladı:

“Basketbol hala bir takım sporu, beşe beş oynanıyor ve her şey asla bir oyuncuya bağlı olamaz. Ayrıca artık her zamankinden daha derin bir kadroya sahip olmanız gerekiyor, iyi bir sonuç için rotasyonda 10-12 oyuncu bulunması lazım. Jokic, Luka ve Giannis harika oyuncular ama hepsi aksiyona dahil olmalı ve iyi oynamalı. Bu, gezegende başarılı olmak isteyen her takım için geçerli. Fazladan bir yıldıza sahip olmak harika ama sahanın her iki tarafında da destek sağlayacak yan parçalara ihtiyacınız var.”
Bul
Cevapla
Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi