Anasayfa

Sohbet

Üyelerimiz

İletişim


Subject İnformation
Author Arzu Replies 0
Share Views 747
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Android’de Yeni Tasarım
#1
Android’de Yeni Tasarım

Geçtiğimiz yıl Google, yıllık Search On etkinliğinde Android ve iOS Google uygulaması için yeni bir tasarım tanıttı. Bu tanıtımda pek çok yenilik kullanıma sunuldu. Ancak en önemli değişiklik Google Arama kutusunda oldu. Ortaya çıkan bilgilere göre Google Arama tasarımı değişti. İşte yeni hali!

Search On etkinliğinde Google ile ilgili pek çok önemli değişiklikler oldu. Bu değişikliklerden biri de arama çubuğunda görüldü. Bazı Android kullanıcıları, mevcut Google uygulamasının beta sürümünde yeniden tasarlanmış arama çubuğunu gördü.

Google-Androidde-yeni-tasarimina-kavusuyor-3.jpg

Android’deki Google uygulamasını yeni tasarımına baktığımız zaman dikkat çeken ilk şey boyutu oluyor. Arama çubuğu, standart boyutunun neredeyse iki katı uzunluğuna sahip. Bununla birlikte çubuk üzerindeki ‘Arama’ yazısı da daha büyük puntoyla yer alıyor.


Çubukta yer alan Mikrofon ve Google Lens simgeleri ise arama çubuğuna göre daha küçük duruyor. Bunların yanı sıra Google, uygulamaya alışveriş yapma, metin çevirmek için kamerayı kullanma, kamerayla ev ödevi çözme ve dinleyerek şarkı belirleme gibi Google Lens önerilerinin olduğu bir döngü ekledi.

Size önerilen bu önerilerden birine dokunduğunuz takdirde Google Lens hemen başlar. Uygulamanın yeni tasarımı hem karanlık hem de aydınlık modda mevcut durumda. iOS için Google’a baktığımızca şirketin uzun zamandır bu tasarımı kullandığını görmek mümkün.

Ayrıca uzun zamandır iOS’ta olan Google uygulamasının yeni tasarımı son beta sürümüyle artık Android’de de yer alıyor. Buna rağmen güncellemenin yaygın olarak kullanımda olmadığını belirtmek gerekiyor.
Cevapla
Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi