Sponsor Reklam
site ekle sohbet, chat, mobil sohbet,uygulamalı chat,Chattir net,sohbet odaları, mircul Haberler istanbul
Lafazan sohbet, lafazan chat, lafazan, lafazan muhabbet istanbul Marmara Ereğlisi Su tesisatçısı, Marmara Ereğlisi Su tesisatı, Marmara Ereğlisi Su tesisatı tamiri, Marmara Ereğlisi Su tesisat ustası Ankara haber, ankara firma rehberi

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Aidatların kiralarla yarışacak seviyeye gelmesine vatandaşlar tepki gösterdi.
#1

SON DAKİKA HABERİ: Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, site yönetim hizmeti veren şirketler için özel bir birim kurdu.Son dakika haberi!

Yeni yılın ilk haftasından itibaren maliyetlerdeki artışı gerekçe gösteren site yönetimleri iadatlara yüzde 40'ın üzerinde zam yaptı.

Zam sonrası İstanbul'daki bazı sitelerdeki evlerin aidatları 8 bin liraya kadar çıktı.

Aidatların kiralarla yarışacak seviyeye gelmesine vatandaşlar tepki gösterdi.

ÖZEL BİRİM KURULDU

Fahiş aidat tartışmaları sürerken Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı harekete geçti.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, site yönetim hizmeti veren şirketler ile ilgili özel birim kurdu.


Bakanlık bünyesinde faaliyet gösteren Konut Politikaları Şube Müdürlüğü‘nün ismi Konut Politikaları ve Tesis Yönetimi Hizmetleri Şube Müdürlüğü olarak değiştirildi.

Bu kapsamda, site yönetimi yapan firmaların mevzuata uygun faaliyet göstermeleri sağlanacak.

Mevzuat çalışmaları yapacak birim, ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile işbirliği yaparak site yönetimlerinin sorunlarının çözülmesi için çalışacak.

Bakanlıktan yapılan açıklamada,,. "İkincil mevzuat çalışmalarının tamamlanması ile sitelerde yaşanan yönetim sorunlarının azalması yönünde önemli bir aşama kaydedilmiş olacaktır." denildi.

AİDATLARA İTİRAZ EDİLEBİLİR Mİ?

Apartman veya site aidatlarına itiraz ancak kat malikleri genel kuruluna katılım ile mümkün. Kurula ev sahipleri katılırken kiracılar sadece ev sahibinin vekaleti olması halinde katılabiliyor.

Kurulda kararlar (yönetici seçimi haric) yüzde 51 oy ile alınıyor. Kararlar alındığında toplantıya katılmayan kat malikinin karara itiraz edebilmesi için 6 ay içerisinde Sulh Hukuk Mahkemesi'nde dava açması dışında bir yol bulunmuyor.

Toplantıya katılıp olumsuz oy verenler için de toplantı tarihinden itibaren 1 ay içerisinde bu davanın açılması gerekiyor.

ntv
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Sponsor Reklam
site ekle sohbet,chat,mobil sohbet,uygulamalı chat,Chattir net,sohbet odaları, mircul Haberler istanbul
Lafazan sohbet, lafazan chat, lafazan, lafazan muhabbet istanbul Marmara Ereğlisi Su tesisatçısı, Marmara Ereğlisi Su tesisatı, Marmara Ereğlisi Su tesisatı tamiri, Marmara Ereğlisi Su tesisat ustası Ankara Haberleri, Ankara Firma Rehberi