Sponsor Reklam
site ekle sohbet, chat, mobil sohbet,uygulamalı chat,Chattir net,sohbet odaları, mircul Haberler istanbul
Lafazan sohbet, lafazan chat, lafazan, lafazan muhabbet istanbul Marmara Ereğlisi Su tesisatçısı, Marmara Ereğlisi Su tesisatı, Marmara Ereğlisi Su tesisatı tamiri, Marmara Ereğlisi Su tesisat ustası Ankara haber, ankara firma rehberi

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

10 Kasım Atatürk'ü Anma Gününün Anlam ve Önemi
#1

10 Kasım Atatürk'ü Anma Gününün Anlam ve Önemi

10 Kasım Atatürk'ü Anma Gününün Anlam ve Önemi


10 Kasım, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı olan Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikal ettiği gündür. Atatürk, 10 Kasım 1938 günü saat 09.05'te İstanbul'daki Dolmabahçe Sarayı'nda hayata gözlerini yummuştur. Bu acı haber, tüm yurtta ve yurtdışında büyük bir üzüntü ve yas yaratmıştır. Türk milleti, Atatürk'ün vefatının ardından Ulusal Yas ilan etmiş ve onu sonsuza kadar minnet ve saygıyla anmaya karar vermiştir.


10 Kasım, Atatürk'ü Anma Günü olarak her yıl kutlanmaktadır. Bu gün, Atatürk'ün Türk milletine ve dünya tarihine yaptığı büyük katkıları hatırlamak, onun ilke ve devrimlerini öğrenmek ve yaşatmak, onun bize bıraktığı çağdaş ve demokratik Türkiye Cumhuriyeti'ne olan bağlılığımızı göstermek için önemli bir fırsattır. 10 Kasım günü, tüm yurtta ve yurtdışındaki temsilciliklerde bayraklar yarıya indirilir, saat 09.05'te sirenler çalarak iki dakikalık saygı duruşunda bulunulur, İstiklal Marşı okunur, Anıtkabir ve Atatürk'ün anıtları ziyaret edilir, Atatürk'le ilgili programlar, törenler, konferanslar, sergiler, yarışmalar düzenlenir, Atatürk'ün hayatı, eserleri, sözleri, konuşmaları, mektupları, fotoğrafları, filmleri yayınlanır, okullarda Atatürk haftası etkinlikleri yapılır.


[Resim: i?id=dda723ae920f22a592b248f19f0dc35a1aa...humbs&n=13]

10 Kasım, Atatürk'ü Anma Günü, Türk milletinin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin simgesidir. Atatürk, Türk milletini emperyalizmin boyunduruğundan kurtarmış, milli birlik ve beraberlik ruhuyla Kurtuluş Savaşı'nı başarıyla yönetmiş, Türkiye Cumhuriyeti'ni kurmuş, çağdaş uygarlık seviyesine ulaşmak için devrimler yapmış, Türk milletine cumhuriyet, laiklik, milliyetçilik, halkçılık, devletçilik, inkılapçılık gibi altı temel ilkeyi rehber edinmiş, Türk milletine özgüven, bilim, sanat, kültür, spor, eğitim, sağlık, ekonomi, dış politika gibi alanlarda büyük atılımlar gerçekleştirmiş, Türk milletine çağdaş, demokratik, laik, sosyal, hukuk devleti anlayışını kazandırmış, Türk milletine barış, sevgi, saygı, hoşgörü, insan hakları, kadın hakları, çocuk hakları, hayvan hakları gibi değerleri öğretmiş, Türk milletine uluslararası alanda saygınlık ve itibar kazandırmış, Türk milletine örnek olmuş, Türk milletine lider olmuş, Türk milletine Atatürk olmuştur.

10 Kasım, Atatürk'ü Anma Günü, Türk milletinin Atatürk'e olan minnet, saygı, sevgi, bağlılık ve sadakatini gösterdiği gündür. Atatürk, Türk milletinin gönlünde ve aklında ebediyen yaşamaktadır. Atatürk, Türk milletinin önderi, kahramanı, kurucusu, babası, öğretmeni, arkadaşı, yoldaşı, sevgilisi, her şeyidir. Atatürk, Türk milletinin Atatürk'üdür. 10 Kasım, Atatürk'ü Anma Günü, Türk milletinin Atatürk'ü anma, anlama ve anlatma günüdür. 10 Kasım, Atatürk'ü Anma Günü, Türk milletinin Atatürk'ü özlemle anma günüdür. 10 Kasım, Atatürk'ü Anma Günü, Türk milletinin Atatürk'ü sonsuza kadar anma günüdür.

Ayva.org Olarak saygı ve özlemle anıyoruz Atamızı….

[Resim: siteekle.png]Site Ekle  [Resim: siteekle.png]
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi
Sponsor Reklam
site ekle sohbet,chat,mobil sohbet,uygulamalı chat,Chattir net,sohbet odaları, mircul Haberler istanbul
Lafazan sohbet, lafazan chat, lafazan, lafazan muhabbet istanbul Marmara Ereğlisi Su tesisatçısı, Marmara Ereğlisi Su tesisatı, Marmara Ereğlisi Su tesisatı tamiri, Marmara Ereğlisi Su tesisat ustası Ankara Haberleri, Ankara Firma Rehberi