Forum Sitesi

Tam Versiyon: Vegan yaşam tarzı cildi nasıl etkiler?
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Vegan yaşam tarzı cildi nasıl etkiler?Vegan yaşam tarzı cildi nasıl etkiler?


Bir beslenme biçiminden çok daha fazlası olan veganlığın özünde hayvansal gıdalardan uzak durmak yatıyor. Sağlık açısından pek çok avantajı bulunan veganlığın aynı zamanda güzelliğinize de pek çok yararı bulunuyor.

Son yıllarda vegan yaşam tarzı giderek popülerleşmeye başladı. Gezegeni ve hayvan popülasyonunu korumak için vegan olanların sayısı ise giderek artıyor.

CİLDE DE YARAR SAĞLIYOR
Veganlığın insanlığa ve doğaya olan yararlarının yanı sıra cilde de pek çok yarar sağladığı biliniyor.

VEGAN BESLENMEK
Öncelikle vegan beslenmenin ne olduğunu anlamakla başlayalım. Vejeteryanlar süt ve türevlerini tüketebiliyorken veganlar, süt de dahil olmak üzere hiçbir hayvansal gıdayı tüketmiyor. Kimileri, insan bedeninin hayvansal gıdalara ihtiyacı olduğunu düşünse de veganlığın sağlık açısından yararlı olduğunu gösteren pek çok çalışma bulunuyor.

CİLDE YARARLARI
Yapılan araştırmalara göre, vegan beslenmenin cilt üzerinde pek çok yararlı etkisi bulunuyor. Vegan beslenerek cildinizdeki akne ve sivilcelerde belirgin bir azalma gözlemlemeniz mümkün. Et ve hayvansal ürünleri tüketenlerin daha çok cilt problemiyle savaştığı biliniyor.

DAHA SAĞLIKLI BİR CİLT
Vegan beslenme aynı zamanda cilt görünümünü aydınlatıyor ve daha canlı görünen bir cilt vadediyor. Vegan beslenenler ağırlıklı olarak sebze ve meyve tükettiği için vücuda bol miktarda doğal antioksidan giriyor. Bu antioksidanlar da cildi daha parlak ve sağlıklı gösteriyor.

KİLO VEREREK SAĞLIKLI BİR CİLDE SAHİP OLUN
Vegan yaşam tarzı, kilo vermek isteyenler için de oldukça avantajlı. Zararlı besinler tüketerek kilo alan birinin cildinde akneden lekeye pek çok cilt sorunu oluşacaktır. Eğer sağlıksız bir beslenme tarzına sahipseniz ne yaparsanız yapın cildiniz sağlıklı ve parlak bir görünüme kavuşmayacaktır.


DAHA UYGUN FİYATLI BİR BESLENME ŞEKLİ
Çoğu insan vegan yaşam tarzının pahalı olduğunu savunarak vegan olmaktan kaçınıyor. Bu inanışın aksine vegan beslenmek çok daha ucuz bir yaşam şekli olabilir. İşlenmiş gıdalar ve hayvansal ürünler yerine meyve ve sebze ağırlıklı olan vegan beslenme şekli, daha uygun fiyatlı bir diyet alternatifi sunuyor

ntv